Něco z historie

 

Kouzelník pod svým vlastním pseoudonymem znějící Mág RADEKR,vlastním jménem Radek Šimčík se narodil 11.října 1997 ve
městě Kroměříž.O moderní magii se začal zajímat od svých 7.let a od svého prvního vystoupení v roce 2009 se přepracoval
od mateřských škol přes firemní večírky,plesy a městské slavnosti až po velké festivaly v městech a obcích po celé Moravě.
V roce 2012 se stal oficiálním členem MagicBrossCz a Unie moravských kouzelníků UMK,kteý sdružuje kouzelníky celé Moravě.
Jako jediný žák několikati násobného mistra republiky pana Miroslava Svobody, získal mladý kouzelník neuvěřitelné množství zkušeností a poznámek.
Zatím během prvního roku působení v UMK se mu podařilo vyhrát:
 
POHÁR ZA 3.MÍSTO TALENTOVÉ SOUTĚŽE - HOLEŠOVSKÝ TALENT 2012
---
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ HOLEŠOVSKÉHO TALENTU 2014 S PROGRAMEM 52 SHADES OF RED 
---
POSTUP DO SEMIFINÁLOVÉHO KOLA TALENTOVÉ TV SOUTĚŽE ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT 2016
---
Držitel ocenění ENERSOL 2016 za revoluční přístroj proti nemocem organismu
---
účastník mezinárodních přehlídek kouzelníků MAGIC FEST - Mistrovství ČR
 
a Spousty dalších jiných ocenění...
 
V současnosti má za sebou několik stovek úspěšných vystoupení po celé České republice a zahraničí.
Jeho práce se mu stala "koníčkem" a právě proto se vždy divácí mohou těšit na jedinečné vystoupení plné zábavy,dramatických a kouzelných 
okamžiků.
 
 
 
 

Jak jsem začal...

K magii jako takové jsem přišel, dá se říct, jako slepý k houslím. V roce 2004,kdy mi bylo asi nějakých 7.let jsem dostal k narozeninám od tety knížku s kouzly. Mám sestru, ta knížka měla být pro nás pro oba, jenomže jí to nějak nelákalo a proto jsem s tím zůstal sám. Byl jsem zvídaví, proto jsem to otevřel a začal se o to zajímat, když jsem zjistil, že je to celkem zajímavé a chytré. Tak jsem si mohl připravit pár triků, které jsem mohl předvést mým přátelům, ve škole a okolí a později po úspěšných ohlasech jsem mohl stvořit můj první program k vystoupení. Tehdy moje sestra vystupovala se mnou jako asistent, ale pak jsem si řekl, že s kouzlením budu pokračovat jenom já sám.Léta ubíhala, já jsem se stával lepším v tom, co dělám, tvořil jsem si lepší rutiny. Dokonce i nějaké triky jsem sám vymýšlel. Ukázalo se, že mám neobyčejně nadané prsty, tak se hlavně věnuji manipulaci jak s kartami, tak i s dalšími předměty jako jsou třeba míčky, které můžete shlédnout v mém představení. Později mě přijali do Unie Moravských kouzelníků (UMK),tato unie sdružuje všechny lepší kouzelníky v okolí Moravy a Slezska. Když jsem začínal se svými představeními, můj pseudonym byl Kouzelník R a D e K. Později jsem přešel na jméno Mág RADEKR,které se již zachovalo.Jezdím na různé přednášky o magii.Např.Maická posilovna v Přerově nebo také na mezinárodní přehlídku kouzelníků v Uherském Hradišti,která nese název Magic Fest - Nyní již Mistrovství ČR v moderní magii.Moje představení jsou na míru pro každého.Mám stvořeny programy pro dětské představení, pro společenské akce,svatby,večírky apod...Na jevišti se specializuji na šátky, které nechávám proměňovat se v hůlky a opačně. Taky různé manipulace, mizení a objevovaní míčků. + nový program 52 odstínů červené, které je ojedinělé, protože moc kouzelníků tyhle rutiny, co jsou obsaženy v tomhle programu neumí. Dělám taky rutiny s Tančící hůlkou, která si volně léta a vznáší kolem kouzelníka, tancuje do hudby apod.. Dělám taky mikromagii u stolu, hlavně všelijaká kouzla s kartami nebo také mentální magii (řeč těla,anthologismus,apod..),kterou studuju už nějaké 3 roky. Taky se zajímám o antispiritismus a  falešná média. Kromě magie rád jezdím na kole,rád bloudím horama,jak pěšky tak na kole a v současnosti studuju elektrotechniku a silnoproud na střední škole.
A když zrovna nekouzlím či nejsem ve škole,tak pracuju na pokladně v obchodu Albert v Holešově a nebo si jen tak vyjedu na kole někam do přírody.